Kávovar Vela PProfile černý

Značka: Fiamma
VELA Pressure Profile je kávovar s jednou skupinou (kávová hlava s pákou), ve kterém je použita technologie Dual Boiler a Pressure profiling (profilování tlaku). Pracujete-li s výběrovou kávou, využijte možnosti Pressure Profiling technologie, která vám umožní regulovat tlak v každém okamžiku extrakce díky čemuž ovlivníte výslednou chuť kávy.
Dostupnost Není skladem
Kód: 7240276
99 950 Kč 120 939,50 Kč včetně DPH
Kávovar Vela PProfile černý
Značka: Fiamma

VELA Pressure Profile je kávovar s jednou skupinou (kávová hlava s pákou), ve kterém je použita technologie Dual Boiler a Pressure profiling (profilování tlaku). Pracujete-li s výběrovou kávou, využijte možnosti Pressure Profiling technologie, která vám umožní regulovat tlak v každém okamžiku extrakce díky čemuž ovlivníte výslednou chuť kávy. Ke změně profilu tlaku stačí lehký pohyb elektronické páky e-lever. To umožňuje baristům vytvářet jedinečné receptury, které odpovídají požadovanému charakteru kávy. Kávovar VELA Pressure Profile umožňuje přednastavit a uložit 5 receptů s tlakovými profily. Díky rychlým tlačítkům a funkci okamžitého propláchnutí hlavy (kávové cesty), Cool Touch chladivé dotykové parní trysce a výdeji horké vody patří Vela k crème de la créme ve své třídě.

Pro lepší přehled při tvorbě lahodného espressa pomáhá LED osvětlení prostoru pod skupinou.

 • Díky vnitřnímu zásobníku na vodu (4,5 l) může pracovat v jakémkoliv prostředí: doma, v kanceláři, baru nebo restauraci. Kávovar můžete také připojit i k vodovodnímu řádu, pak stačí zvolit způsob, zda bude používat vodu z vnitřního zásobníku nebo vodovodního řadu. Minimální hladinu vody v nádobě hlídá čidlo.
 • Model VELA PP je osazen tichým rotačním čerpadlem
 • Rychlá tlačítka: stačí jeden stisk pro okamžitý výdej horké vody. Aktivace automatického proplachování skupiny jediným dotykem (čištění kávové cesty ve skupině).
 • Možnost nastavení až 5 tlakových profilů. Změnu profilu lze měnit snadno pomocí páky e-lever.
 • Kávovar používá technologii Dual Boiler: 1 bojler na kávu + 1 bojler na vodu (čaj) a páru. Bojlery jsou izolované, udrží tak déle požadovanou teplotu vody. Šetří energii.
 • Přesná regulace teploty PID ve 3 bodech: teplota bojleru vody/páry, bojleru na kávu a teplota skupiny
 • Model VELA PP umožňuje nastavení preinfuze a doby extrakce při tvorbě espressa
 • Snadné sledování doby extrakce pomocí digitálního displeje
 • Intuitivní ovládání pomocí dotykového displeje s jednoduchou navigací a uživatelským programováním (nastavení dávek, oblíbený nápoj, chytrá upozornění, klávesové zkratky, počítadlo porcí, čištění skupiny, alarmy atd.)
 • Funkce Shot timer (časovač) vám usnadní přípravu lahodného espressa
 • 1x Tryska na výdej horké vody s pohyblivostí 360° s jejíž pomocí v kávovaru připravíte horké nápoje a čaje. Snadné spuštění dávky vody jedním prstem pomocí tlačítka umístěném na skupině.
 • 1× Parní tryska Cool Touch 360° tepelně izolovaná (chladný povrch trysky chrání před popálením při manipulaci s tryskou) uvolňuje horkou páru, kterou je možné použít k napěnění mléka, ohřevu tekutin apod.
 • 1x Samostatný otočný kohout pro ovládání spuštění páry v parní trysce
 • Ergonomická rukojeť pák pro příjemnější manipulaci při plnění
 • Horní polička pro odkládání šálků
 • Kávovar je možné připojit na odpad nebo jej provozovat jen s odpadní nádobkou
 • Standardně dodáváno v černé barvě.

Shot timer (časovač)

Shot timer je integrován do systému kávovaru a poskytuje přesné měření času extrakce. Jsou to „stopky“, které umožňují opakovaně dosahovat stejného času extrakce, a tím dosahovat optimálních výsledků při přípravě kávy, jež jste si odladili na kávě, kterou používáte. Vše je založeno na využití senzorů, které detekují spuštění a ukončení extrakce kávy. Při zahájení extrakce je spuštěn časovač, který začne načítat čas extrakce. Když skončí příprava kávy, časovač se zastaví a poskytne přesnou hodnotu času extrakce.

Preinfuze

Krátké zvlhčení namleté a upěchované kávy před přípravou espressa. Klasický kávovar pustí vodu a nechá ji protéct. Kávovar fiamma s funkcí preinfuze otevře ventil a sám si kontroluje kolik vpustí vody za uplynulý čas. Poté se proces zastaví a čeká se až se káva v páce rozvolní a propaří. Následně se ventil otevře znovu a probíhá extrakce – proces protlačení horké vody přes kávu. K preinfuzi je použito pouze malé množství vody a násobně nižší tlak než při samotné extrakci.

Izolované vodní bojlery

Lépe drží teplotu a není potřeba, tak často dohřívat vodu, což přináší úsporu energie.

Přesná regulace teploty PID

Moderní termostat, který neustále svoji činností (zapínáním a vypínáním) kontroluje teplotu vody, tak aby zůstala stabilní na vámi nastavené hodnotě jež potřebujete pro přípravu kávy. Dále umožňuje jednoduše, rychle a hlavně okamžitě zvyšovat i snižovat teplotu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pákové kávovary
Přípojka vody/odpad: ano
Napájení: 230 V
Příkon: 2,05–3,6 kW
Šířka: 396 mm
Hloubka: 535 mm
Výška: 495 mm
Provedení: nerez / lak
Hmotnost: 39 kg
Technologie: DUAL BOILER
Barva zařízení: černá
Bojlery: 2 (izolované)
Časovač: ano
LED osvětlení výdejního kohoutku: ano
Objem bojleru: 4l a 0,5l
Ohřev šálků: ne
Ovládání: dotykový displej
Příkon bojleru: 1,8 a 1,5kW
Rotační čerpadlo: ano
Skupiny pák: 1
Zásobník na vodu: 4,5 l
Zásobník vody: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: