Kávovar Vela Classica

Značka: Fiamma
Seznamte se s ideálním luxusním kávovarem VELA Classica pro váš domov, kancelář nebo specializovanou kavárnu. Vela je špičkový stroj, inspirovaný námořní kulturou portugalských navigátorů, s pokročilými a snadno použitelnými funkcemi. Kombinace dokonalosti v designu a výkonu, takže barista může využít to nejlepší z každé jednotlivé extrakce.
Dostupnost Není skladem
Kód: 7240274
69 500 Kč 84 095 Kč včetně DPH
Kávovar Vela Classica
Značka: Fiamma

Seznamte se s ideálním luxusním kávovarem VELA Classica pro váš domov, kancelář nebo specializovanou kavárnu. Vela je špičkový stroj, inspirovaný námořní kulturou portugalských navigátorů, s pokročilými a snadno použitelnými funkcemi. Kombinace dokonalosti v designu a výkonu, takže barista může využít to nejlepší z každé jednotlivé extrakce. Pákový kávovar VELA Classica s jednou skupinou (kávová hlava s pákou) je vybaven varným systémem s jedním izolovaným bojlerem a možností „manuální preinfuze“ (protečení horké vody o nižším tlaku skrz portafilter) po které následuje extrakce kávy.

 • Kávovar je vybaven vnitřním zásobníkem na vodu (4,5 l), může tak pracovat v jakémkoliv prostředí: doma, v kanceláři, baru nebo restauraci. Můžete jej připojit i k vodovodnímu řádu. Stačí na stroji zvolit způsob, zda bude používat vodu z vodovodního řadu nebo z vnitřní nádoby.
 • Model VELA Classica používá tiché rotační čerpadlo
 • Minimální hladinu vody v nádobě hlídá čidlo
 • Přesná regulace teploty (PID)
 • 1× Vývod na výdej horké vody s úhlem pohyblivostí 360° s jejíž pomocí v kávovaru připravíte horké nápoje a čaje
 • 1× Samostatný elektromagnetický pákový kohout s rozsahem 360° pro ovládání spuštění horké vody
 • 1× Parní tryska Cool Touch 360° tepelně izolovaná (chladný povrch trysky chrání před popálením při manipulaci s tryskou) uvolňuje horkou páru, kterou je možné použít k napěnění mléka, ohřevu tekutin apod.
 • 1× Samostatný elektromagnetický pákový kohout s rozsahem 360° pro ovládání spuštění páry v parní trysce
 • Snadné mechanické ovládání s funkcí Shot timer (časovač) a možností programování parametrů pomocí displeje (ukazatel teploty/času přípravy kávy/alarmu) vám usnadní přípravu lahodného espressa
 • Ergonomická rukojeť páky pro příjemnější manipulaci při plnění
 • Horní polička pro odkládání šálků
 • Kávovar je možné připojit na odpad nebo jej provozovat jen s odpadní nádobkou
 • Standardně dodáváno v černé barvě
 • Jeden izolovaný vodní bojler

Manuální Preinfuze

Krátké zvlhčení namleté a upěchované kávy před přípravou espressa. Klasický kávovar pustí vodu a nechá ji protéct. Kávovar fiamma umožňuje manuálním preinfuzi, která je ovládána pákou na boku hlavy. Otočením páky je otevřen ventil vpouštějící vodu ve vámi stanoveném čase. Káva se v páce rozvolní a propaří. K preinfuzi je použito pouze malé množství vody a násobně nižší tlak než při samotné extrakci. Dalším pohybem páky je prováděna extrakce – proces protlačení horké vody přes kávu.

Shot timer (časovač)

Shot timer je integrován do systému kávovaru a poskytuje přesné měření času extrakce. Jsou to „stopky“, které umožňují opakovaně dosahovat stejného času extrakce, a tím dosahovat optimálních výsledků při přípravě kávy, jež jste si odladili na kávě, kterou používáte. Vše je založeno na využití senzorů, které detekují spuštění a ukončení extrakce kávy. Při zahájení extrakce je spuštěn časovač, který začne načítat čas extrakce. Když skončí příprava kávy, časovač se zastaví a poskytne přesnou hodnotu času extrakce.

Izolovaný vodní bojler

Lépe drží teplotu a není potřeba, tak často dohřívat vodu.

Přesná regulace teploty PID

Moderní termostat, který neustále svoji činností (zapínáním a vypínáním) kontroluje teplotu vody, tak aby zůstala stabilní na vámi nastavené hodnotě jež potřebujete pro přípravu kávy. Dále umožňuje jednoduše, rychle a hlavně okamžitě zvyšovat i snižovat teplotu.

Rotační čerpadlo (pumpa)

Výhodou rotačního čerpadla je stálý tlak 9 bar. Od první kapky, která padne do kávy až do poslední. Další výhodou oproti vibrační pumpě je tichý chod a možnost přímého napojení na vodovodní řád.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pákové kávovary
Přípojka vody/odpad: ano
Napájení: 230 V
Příkon: 1,95 kW
Šířka: 396 mm
Hloubka: 535 mm
Výška: 495 mm
Provedení: nerez / lak
Hmotnost: 35 kg
Technologie: SINGLE BOILER
Barva zařízení: černá
Bojlery: 1 (izolovaný)
Časovač: ano
LED osvětlení výdejního kohoutku: ne
Objem bojleru: 3 litry
Ohřev šálků: ne
Ovládání: digitální
Příkon bojleru: 1,8 kW
Rotační čerpadlo: ano
Skupiny pák: 1
Zásobník na vodu: 3 litry
Zásobník vody: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: